Zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest technorattan. To syntetyczne tworzywo, produkowane z polietylenu na podobieństwo rattanu naturalnego, pozyskiwanego z pnączy azjatyckich palm rotangowych. Ze względu na swoje właściwości, materiał ten wykorzystuje się do produkcji mebli ogrodowych i tarasowych oraz wielu innych artykułów przeznaczonych do wystawienia na zewnątrz, takich jak wiszące fotele ogrodowe albo kosze, skrzynie czy donice. Wszystkie te przedmioty ceni się za ponadczasową elegancję, praktyczną lekkość oraz wyjątkową wytrzymałość.
Imitacje technorattanu
Na pierwszy rzut oka meble wykonane z zamienników technorattanu mogą wyglądać niemal identycznie jak oryginały. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy, że o ile w przypadku technorattanu mamy do czynienia z ręcznie plecionymi włóknami, to imitacja składa się z elementów odlewanych w całości, posiadających tylko fakturę przypominającą włókna. Na dodatek podróbka posiadać będzie jednolity kolor, technorattan natomiast wyróżnia się przebarwieniami, nadającymi mu bardziej naturalny i stylowy wygląd.
Meble ogrodowe z technorattanu nie tylko lepiej się prezentują, ale przede wszystkim są elastyczne, a przez to o wiele wygodniejsze oraz dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z użytkowania ich i przenoszenia. Sztywne imitacje na dodatek mocniej nagrzewają się na słońcu i mają tendencję do powstawania na nich odkształceń i pęknięć. Na pewno więc nie posłużą nam tam długo, jak oryginalne produkty z technorattanu.